ZAP

i

Autor: Zespół Szkół Technicznych Ostrów Wielkopolski

"ZRZUCAJĄ" się na nową salę lekcyjną! Ostrowski ZAP zachęca do wsparcia [POSŁUCHAJ]

2021-02-12 14:13

To nie jest standardowy sposób, ale czasy niejako wymuszają nowe podejście. Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim w internecie zbiera fundusze na nową salę lekcyjną do inżynierii odwrotnej. Celem jest 50 tysięcy złotych. Zbiórka prowadzona jest na portalu zrzutka.pl.

Z powodu pandemii życie szkoły, jak zresztą wszystkich, przeniosło się do sieci. I tak też popularny, ostrowski ZAP szuka wsparcia.

Część niezbędnego sprzętu do nowej sali już jest. Bo skaner i drukarki 3D oraz komputery udało się pozyskać m.in. od Starostwa Powiatowego w Ostrowie, któremu szkoła podlega i z funduszy unijnych. Część sprzętu zakupiła szkoła.

Ale potrzebny są znacznie większe.

Sala musi też spełniać inne, nie tylko sprzętowe, wymogi młodych ludzi. A szkoła chce im sprostać.

- Plan jest taki, by sala służyła też do gejmingu - mówi dyrektora ZAP -u Magdalena Wojtasz.

Nie możemy udawać, że nie ma gier komputerowych i że nasi uczniowie nie grają. Oczywiście, że jest inaczej. I my to też zauważamy. Dlatego chcemy tym zainteresowaniom wyjść na przeciw. Tym bardziej, że nasze kierunki są przecież informatyczne. Chcemy stworzyć takie miejsce, w którym będzie można pograć, ale też spotkać się z ludźmi, którzy gry komputerowe tworzą czy testują. By wymienić się doświadczeniami, poznać nowe fakty. Jesteśmy też w fazie rozmów z jedną z firm związanych z grami - zarówno sprzętowo jak i programowo - i liczymy na jej patronat nad jedną z naszych klas.

Mamy ambitne planu względem tej sali - mówi dyrektorka szkoły Magdalena Wojtasz

Spotkania ruszą po pandemii.

A powstanie sali można wspomóc już teraz. Zbiórka na zrzutka.pl potrwa jeszcze niespełna 3 tygodnie.

Na ten moment udało się zebrać około sześciu tysięcy złotych.

Jeśli macie ochotę pomóc - zajrzyjcie TUTAJ: https://zrzutka.pl/an45az?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR3mTuDYLszXE9m709thy36GCdJ0jPh124hcNxrdA1kkra7AgslZSLbQyaA

Hotelarze sa gotowi by przyjąć gości!