batman

i

Autor: BŹ

Nie zawiedli! Jest zimowa pomoc dla schroniska w Wysocku Wielkim

2021-02-09 11:58

10 psów najzimniejsze dni spędzi w domach tymczasowych. Pozostałe w schronisku zostały zabezpieczone tak, by śnieg już nie wpadał do kojców. Ostrowianie - i nie tylko - po raz kolejny NIE ZAWIEDLI i odpowiedzieli na wczorajszy (poniedziałkowy) Schroniska dla Bezdomnych Zwietząt w Wysocku Wielkim i pomogli przetrwać najtrudniejsze momenty trwającej zimy. Pomoc zresztą wciąż płynie.

To był dramatyczny apel, bo w poniedziałek śnieg dosłownie zasypywał kojce. Potrzebne były koce, dywany czy kołdry, by kraty zabezpieczyć. Pomoc ruszyła - nomen omen - lawinowo.

Rzeczy przynosiły osoby prywatne, wsparcia udzieliły też firmy. Jedna przekazała specjalne plandeki, które okazały się najbardziej skuteczne w walce ze śnieżycą.

Apel spowodował też, że magazyn schroniska zapełnił się kocami, ręcznikami i wszystkim tym, co potrzebne jest do codziennego, nie tylko podczas zimy, funkcjonowania.

I co ważne - 10 psów trafiło już do domów tymczasowych, by zimę przeżyć w lepszych niż schroniskowe warunkach.

Jesteśmy zaskoczeni skalą pomocy, telefony są także dzisiaj. Bardzo dziękujemy!!! Bo udało się zażegnać problem. Psy są zabezpieczone. Jeszcze wczoraj 10 psiaków trafiło do domów tymczasowych. I dzięki temu zimę przeżyją w lepszych warunkach.

Mówi Agnieszka Nowicka, kierownik ostrowskiego przytuliska.

A w placówce w Wysocku Wielkim na nowe domy i kochających ludzi czeka około 140 psów.

Porzucone psy czekają na adopcję
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE