Autor: KS STAL

sport

Znakomity występ zawodniczek KS STAL

2024-09-02 8:29

Poza podium, ale blisko strefy medalowej i wysoko w rankingach. Znakomicie spisały się Inga Kanicka i Olga Szlachta, zawodniczki ostrowskiego KS STAL na Mistrzostwach Świata u20 w Peru.

Inga Kanicka (sztafeta 4x100 i bieg na 200 metrów) i Olga Szlachta (trójskok) wywalczyły awans na Mistrzostwa Świata i zajęły wysokie pozycje w rankingach. Reprezentacja Polski w sztafecie 4x100 wystartowała w składzie – Inga Kanicka, Oliwia Zimoląg, Klaudia Chrostek i Jagoda Żukowska. Dziewczyny biegły z najgorszego drugiego toru, ale zdobyły wynik lepszy niż w eliminacjach. Czas 44,95 s to zaledwie krok od pozycji medalowej, ale ostatecznie dał drużynie 4 miejsce na świecie.

Na szóstym miejscu uplasowała się Olga Szlachta. W trójskoku miała wynik 13,16 m zdobyty w trudnym jak na Limę warunkach pogodowych. Do medalu zabrakło 30 cm. Trenerami kadry są Paweł Zdrajkowski i Andrzej Giza.