proces

i

Autor: DS

sąd

Zabili z zimną krwią? Ruszył proces ws. zabójstwa na działkach w Pleszewie. Podejrzanym grozi dożywocie

2023-06-19 16:02

"To był jakiś trans. Silna reakcja na to, co on zrobił mojej matce. Dziś żałuję" - powiedział przed sądem niespełna 20-letni dziś Krystian R., jeden z trójki oskarżonych o brutalne zabójstwo 43-latka w Pleszewie w sierpniu 2021 roku. ​Proces ruszył dziś przed Sądem Okręgowym w Kaliszu. Całej trójce grozi dożywocie.

Brutalne morderstwo w Pleszewie. Sprawcy zmasakrowali ofiarę

Zdaniem prokuratury sprawcy dosłownie zmasakrowali 43-latka. Zaatakowali go, gdy spał. Skopali, tłukli kamieniem po głowie, potem grillem, a na końcu Krystian R. zadał ciosy nożem. - Zadał pokrzywdzonemu liczne ciosy w okolicy szyi, karku, barku, pleców, klatki piersiowej oraz jamy brzusznej. Wskutek których u pokrzywdzonego ujawniono 35 ran kłutych - mówił prokurator Krzysztof Dębski.

Morderstwo było zemstą za pobicie matki oskarżonego

Motywem zabójstwa miała być zemsta. Ofiara miała pobić matkę młodego mężczyzny. - To był jakiś trans, wpadłem w jakieś szaleństwo. Nie umiem tego dziś wytłumaczyć. Kiedy zobaczyłem go, to przed oczami miałem pobitą matkę - mówił przed sądem oskarżony. - Zacząłem go bić, a potem chwyciłem nóż. Do dziś się z tym próbuję uporać. Podczas pobytu w areszcie kilkukrotnie korzystałem z pomocy więziennego psychologa - przyznał 20-latek.

Troje oskarżonych. Grozi im dożywocie

Najmłodszy z oskarżonych przyznał się do zabójstwa. Pozostała dwójka - niewiele starszy jego kolega i niespełna 30-letnia znajoma - przyznali, że byli na miejscu ale nie zabili 43-latka. Całej trójce grozi dożywocie.

Potrafisz rozpoznać flagi państwowe? Sprawdź, czy jesteś ekspertem

Pytanie 1 z 8
Co to za flaga?
quizflaga
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE