autko

i

Autor: pixabay.pl

Wróciły upały. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć auto w taką pogodę!

2022-07-21 10:19

Przed nami prawdziwe tropikalne upały. Na termometrach 36 stopni, a za oknami pogoda jak na Ibizie. W taką aurę warto zadbać nie tylko o siebie i swoich bliskich, ale także powinno się odpowiednio zabezpieczyć swój samochód. Nie wiecie jak? Podpowiadamy!

Wróciły upały - termometry pokażą nawet 36 stopni! Gorące powietrze i palące słońce utrudniają funkcjonowanie nie tylko nam, ale także naszym ukochanym czterem kółkom. Dlatego każdy kierowca powinien zabezpieczyć swój samochód przed szkodliwym wpływem upałów. Właściciele czterech kółek przywykli już, że przestrzega się ich przed zagrożeniami, do jakich może dojść w trakcie zimy. Jednak słoneczna aura także niesie za sobą szereg zagrożeń dla samochodu.

Zdecydowanie najlepszym sposobem na ochronę swojego samochodu jest - parkowanie w zacienionych miejscach. Warto także pomyśleć o kilku przydatnych gadżetach na ten gorący wakacyjny okres.

Mata przeciwsłoneczna to absolutny #musthave każdego kierowcy. Zapewni odpowiednią ochronę wnętrza samochodu i uchroni je przed uszkodzeniem. Warto także pomyśleć o pokrowcu na cały samochód, który zablokuje promieniowanie UV i ochroni lakier.

Pamiętajcie także, by przed rozpoczęciem jazdy otworzyć wszystkie drzwi w aucie i odczekać, aż temperatura we wnętrzu trochę się obniży.

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…
Źródło: Wróciły upały. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć auto w taką pogodę!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE