WOLNE MEDIA, WOLNE WYBORY, WOLNA POLSKA !

2021-08-11 9:47

Ostrów, Kalisz i blisko 100 innych miast w Polsce protestowały w obronie wolnych mediów. Mieszkańcy Ostrowa spotkali się na rynku, by wyrazić swój niepokój i złość związane z działaniami rządu zmierzającymi do nie przedłużenia koncesji telewizji TVN. Jak mówili - najpierw TVN, a kto następny? Protest zgromadził na ostrowskim rynku około 150 osób.

„Ręce precz od wolnych mediów”, „TVP łże” , „Tylko dyktatorzy boją się wolnych mediów” – to tylko część z haseł, które można było przeczytać podczas protestu.

Uczestnicy zgromadzenia skandowali m.in. słowa “Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska”, "Polska w Unii", "Polska w Europie".

Jak głośno mówili - to kolejny zamach na demokrację.

Nie ma demokracji bez wolnych mediów. Nie ma wolnych mediów bez demokracji. To truizm. Ale tak to wygląda. Trzeba pamiętać, że trzeba mieć wybór. Jego brak to niewola.

Dziś to TVN jest na celowniku władzy. Ale kto następny? Onet, Gazeta Wyborcza, czy inne media? Tu nie ma się co łudzić, to kolejne odbieranie nam praw. Musimy stanąć w ich obronie. A tak naprawdę w obronie samych siebie.

Mówili uczestnicy protestu.

Większość z  nich to były osoby starsze. Młodych było niewielu.

Cały protest przebiegał spokojnie. Trwał około godzinę.

Opole: protest przeciwko Lex TVN