Gołoledź / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Gołoledź w Kaliszu! Bardzo trudne warunki na drogach! [OSTRZEŻENIE IMGW] / zdjęcie ilustracyjne

Wielkopolska: Ostrzeżenie IMGW 4-5.03.2021 - czego dotyczy, na co uważać? [SZCZEGÓŁY]

2021-03-04 16:00

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie o intensywnych i niebezpiecznych zjawiskach meteo. Mają one wystąpić na przeważającej części Wielkopolski. Wybierając się gdzieś w nocy naprawdę musicie uważać. Przed czym ostrzega IMGW 4.03.2021? Sprawdźcie szczegóły na naszej stronie internetowej.

Ostatnie dni w pogodzie w Wielkopolsce to prawdziwy rollercoaster. Najpierw słońce i wysokie, wiosenne temperatury. Później ochłodzenie, chmury i lokalne opady deszczu. Momentami trudno połapać się, jaką porę roku mamy. 

W czwartek w całym województwie brakowało nam słońca. Temperatury spadły do około 4 stopni Celsjusza na plusie. To niewiele w porównaniu z wtorkiem czy środą, gdy słupki rtęci wskazywały około 15 kresek powyżej zera. 

Tymczasem IMGW wydało ostrzeżenie przed niebezpiecznymi zjawiskami meteo. Co będzie się działo w Wielkopolsce? Zobaczcie więcej na naszej stronie internetowej. 

Raport z Anteny 04.03

Wielkopolska: Ostrzeżenie IMGW 4-5.03.2021 - co się będzie działo? 

Synoptycy ostrzegają przed oblodzenie, które może wystąpić praktycznie w całej Polsce, również w naszym regionie. 

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C

czytamy w komunikacie IMGW. Ostrzeżenie będzie obowiązywać od godziny 22:00 w czwartek do 9:00 w piątek. Pamiętajcie więc o tym wybierając się w podróż (nawet tę krótką) w godzinach nocnych lub porannych. 

Quiz. Stare nazwy śląskich miast. Rozpoznasz je?

Pytanie 1 z 10
Hindenburg to była nazwa:
Źródło: Wielkopolska: Ostrzeżenie IMGW 4-5.03.2021 - czego dotyczy, na co uważać? [SZCZEGÓŁY]