Konferencja ministra: Obostrzenia na Warmii i Mazurach ponownie PRZEDŁUŻONE!

i

Autor: Facebook: Kancelaria Premiera - screen z konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Konferencja ministra: Obostrzenia na Warmii i Mazurach ponownie PRZEDŁUŻONE!

Wielkopolska: Luzowanie obostrzeń kwiecień 2021 - co się zmieni? [INFORMACJE Z MZ]

2021-04-21 15:49

Minister zdrowia, Adam Niedzielski podjął decyzję w sprawie luzowania obostrzeń. Czy w Wielkopolsce możemy liczyć na zmiany? Co zostanie otwarte? Czy dzieci pójdą do szkół? Wszystkie najważniejsze informacje zebraliśmy w jednym miejscu na naszej stronie internetowej.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej przedstawił dane dotyczące koronawirusa w całym kraju. W Wielkopolsce średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców to 43,0. W naszym województwie zajętych jest też 65,64% łóżek oraz ponad 63% respiratorów.

Analizując sytuacją staramy się patrzeć na regiony, w których pozostaje sytuacja zróżnicowana. Widzimy spadek zachorowań we wszystkich regionach, ale nadal mamy regiony, w których sytuacja jest trudna, czyli ta częstotliwość występowania koronawirusa jest wysoka. Do tych regionów należy przede wszystkim województwo śląskie, w drugiej kolejności mamy województwo dolnośląskie. Dalej mamy wielkopolskie, łódzkie i opolskie

powiedział podczas konferencji minister zdrowia, Adam Niedzielski. Co się zmieni? 

Raport z anteny 21.04, godz.10

Wielkopolska: Luzowanie obostrzeń - co się zmieni? 

Niestety, nie mamy dobrych informacji. W Wielkopolsce utrzymane zostają obecne obostrzenia. Podobnie będzie w województwach: śląskim, dolnośląskim i opolskim. Oznacza to, że zamknięte będą galerie handlowe, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. 

W pozostałych województwach, 26 kwietnia odmrożone zostaną szkoły. Przywrócona zostanie edukacja hybrydowa w klasach 1-3. Otwarta zostanie również branża beauty, czyli kosmetyczki czy zakłady fryzjerskie. 

Minister Niedzielski zapowiedział, że przedstawi w przyszłym tygodniu szczegółowy plan postępowania dla całego maja, który będzie zakładał przywrócenie branż gastronomicznej czy hotelarskiej, które były do tej pory objęte. Plan ten ma też obejmować organizację komunii i wesel. 

QUIZ. Największe POLSKIE PRZEBOJE. Dokończysz refren?

Pytanie 1 z 15
„Jolka, Jolka, pamiętasz” to jeden z największych hitów Budki Suflera. Jak zaczynała się ta piosenka? Jolka, Jolka, pamiętasz…
Źródło: Wielkopolska: Luzowanie obostrzeń kwiecień 2021 - co się zmieni? [INFORMACJE Z MZ]