Autor: fb Michał Grzesiak

sport

Wielki sukces na Mistrzostwach Świata Kickboxingu Juniorów

2024-09-02 9:23

Młodzi kickboskerzy z ostrowskich klubów wracają z medalami. Wielki sukces na Mistrzostwach Świata Juniorów w Budapeszcie.

Z pierwszym w swojej karierze mistrzowskim tytułem wraca z Budapesztu Filip Sójka. Zawodnik zaledwie 18-letni,uczeń trzykrotnego mistrza świata Michała Grzesiaka i wychowanek jego klubu Respect Team, podopieczny Tomasza Sroki reprezentujący Center Team Odolanów. W Budapeszcie walczył w formule K1 w kategorii junior starszy -81 kg.

Wcześniejsza wygrana w Pucharze Świata dawała mu na starcie przewagę w rozstawieniu i przejście od razu do półfinału, w którym pokonał  reprezentanta Francji, Dujardina Reyana. W finale jego przeciwnikiem był zawodnik z Turcji - Birlik Halil Ibrahim, którego pokonał na punkty 3:0 zdobywając tytuł Mistrza Świata.

kick

Znakomicie spisali się na tych mistrzostwach zawodnicy Kick Boxing Club Poprawa. W składzie reprezentacji znalazło się trzech wychowanków ostrowskiego klubu - Maksymilian Klein, Filip Śronek i Marcin Raszewski.

Podium zdobył Maksymilian Klein, który wygrał brązowy medal w kategorii junior młodszy (U16) -75 kg. W zawodach w Polsce zdominował swoją kategorię w obu formułach K1 i low kick. W Budapeszcie musiał uznać wyższość zawodnika z Ukrainy Daniela Tymchuka ulegając mu 2:1.Filip Śronek stoczył w tym sezonie w Polsce w różnych formułach aż 15 walk z czego wygrał 12. Trener Kadry full-contact Włodzimierz Trzeciak docenił jego postawę i dał szanse występu w kat -63,5 kg na mistrzostwach. W Budapeszcie Filip w walce eliminacyjnej pokonał zdecydowanie Eziza Mametyazova z Turkmenistanu, a w ćwierćfinale uległ po zaciętej walce silnemu Erenovi Yildirimowi z Turcji, kończąc zmagania na 5 miejscu.Marcin Raszewski to ubiegłoroczny Mistrz Polski i uczestnik Mistrzostw Europy w młodszej kategorii wiekowej. Ten rok to pierwszy w kat u-18. Marcin zmienił tez kat. wagową z -60 na -67/69kg i dołączył do reprezentacji full contact. Już w 1/8 finału trafił na rewelację tego turnieju Pavla Ushmugina z Kazachstanu, przegrywając tę walkę i kończąc zmagania na 9 miejscu.

kick

Autor: fb kick boxing club poprawa

Reprezentacja Polski na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie wywalczyła 92 medale – 17 złotych, 20 srebrnych i 55 brązowych i zajęła 4 miejsce w zestawieniu drużynowym.