ks stal

i

Autor: KS STAL

sport

Wielki sukces KS STAL

2024-07-08 8:25

Niesamowity sukces ostrowskiej lekkoateltycznej Stalówki. Na Mistrzostwach Polski U18 w Lublinie wygrali klasyfikacją punktową, zdobyli 9 medali, a trójka zawodników wejdzie do polskiej reprezentacji na Mistrzostwa Europy.

To był wyjątkowy weekend dla KS STAL, bo jeszcze nigdy dotąd podczas Mistrzostw Polski nie zdobyli tylu medali w jednej kategorii wiekowej. Zdobyli rekordowe 122 punkty plasując się na pierwszym miejscu wśród startujących tam zespołów. Młodzi zawodnicy wywalczyli aż 9 krążków, w tym dwa złote, pięć srebrnych i dwa brązowe. Wśród medalistów znaleźli się między innymi Eryk Krakowski, Nikodem Zimniak, Sebastian Januszewski i Tymoteusz Nowak, czyli sztafeta 4x100, Olek Wojtasik w biegu na 200 metrów, Zosia Losy w trójskoku.

ks sta;\l

i

Autor: KS STAL
ks stal

i

Autor: KS STAL

Wyniki zrobiły swoje i trójka zawodników „Stalówki” wejdzie do polskiej kadry na Mistrzostwa Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy. Za dwa tygodnie Lena Kanicka w skoku dal, Eryk Krakowski na 100m i Aleksander Wojtasik na 200m będą reprezentować barwy biało-czerwone.

To kolejni kadrowicze z ostrowskiego klubu, bo dziś w zestawieniu są:

Marcin Karolewski - Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

Patryk Wykrota - Mistrzostwa Europy w Rzymie 200m

Olga Szlachta - Mistrzostwa świata u20 w Limie (Peru) trójskok

Inga Kanicka- Mistrzostwa świata u20 w Limie (Peru) 200m

Lena Kanicka- Mistrzostwa Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy skok w dal

Eryk Krakowski- Mistrzostwa Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy 100m

Aleksander Wojtasik- Mistrzostwa Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy 200m

ks stal

i

Autor: KS STAL