Rekrutacja do WOT

i

Autor: 2LBOT/WOT Rekrutacja do WOT

Większe zainteresowanie przystąpieniem do Wojsk Obrony Terytorialnej! Jak to wygląda w Wielkopolsce?

2022-03-21 11:39

​Ponad siedmiokrotnie wzrosło zainteresowanie wstąpieniem w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Dlaczego rekruci decydują się na wstąpienie do WOT-u?

Ponad siedmiokrotnie wzrosło zainteresowanie wstąpieniem do Wojsk ​Obrony Terytorialnej! W Wielkopolsce oznacza to ponad setkę nowych żołnierzy. Rekruci odbywają teraz specjalne, szesnastodniowe szkolenie - mówi podporucznik Anna Jasińska-Pawlikowska z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

To jest szesnaście dni i kilkanaście godzin wycisku wojskowego każdego dnia. Od teraz żołnierze wstają na komendę i przez te szesnaście dni całe ich życie będzie podlegać komendzie, a po ukończeniu szkolenia czeka ich oficjalna przysięga.

Część rekrutów od dawna zastanawiała się nad przystąpieniem do szkolenia. Zainteresowanie wstąpieniem w szeregi WOT wzrosło również między innymi po ataku Rosji na Ukrainę. Jednak terytorialsi nie walczą na froncie, a pomagają uchodźcom w zupełnie inny sposób.

Pomoc humanitarna, np. na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Pomagamy również w Hali Arena, gdzie terytorialsi przeładowywali, a następnie rozkładali i ustawiali miejsca do spania. Także była to Politechnika Poznańska, gdzie również przyjmowani są uchodźcy, którzy mogą odpocząć.

Obecnie w 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej liczy około 2000 żołnierzy. Wciąż są miejsca dla nowych rekrutów.

Stulecie Winnych 4, odcinek 43 ZWIASTUN. Ania przeprosi Ewę za tajemnicę sprzed lat! Syn Jaśka zatrzymany
Źródło: Większe zainteresowanie przystąpieniem do Wojsk Obrony Terytorialnej! Jak to wygląda w Wielkopolsce?