ks stal

Autor: KS Stal

W Ostrowie rosną MISTRZOWIE

2022-06-13 10:55

Mistrzowie i to przez duże M. Za nimi Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce, w których ostrowska KS Stal pokazała się z fenomenalnej strony.

Apetyty były duże, ale nikt nie spodziewał się, aż takich wyników!

Mistrzostwa Polski Seniorów Stalówka  zakończyła z aż trzema medalami. Jest to najlepszy wynik klubu w historii, jeśli chodzi o kategorię seniorów.

PATRYK WYKROTA zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów na najbardziej prestiżowym dystansie 100m bijąc rekord życiowy aż o 9 setnych sekundy - 10,34s. Dołożył również srebro w biegu seniorów na 200m z wynikiem 20,90s.

Dwa medale wywalczone indywidualnie przez Patryka są niewątpliwie największym sukcesem w karierze młodego sprintera.

Patryk Wykrota

SZTAFETA 4x100m zdobyła złoty medal podczas tej samej imprezy uzyskując fantastyczny czas 40,56s. Rekord Ostrowa pobity o ponad sekundę! Żółto-niebiescy pobiegli w składzie: TOMASZ JANKOWSKI, MARCIN KAROLEWSKI, PATRYK WYKROTA I KACPER CEGŁA.

sztafeta

Damski akcent na tych zawodach również zaistniał, a to za sprawą Olgi Szlachty, która wywalczyła szóste miejsce w gronie seniorek w trójskoku ustanawiając swój nowy rekord życiowy 12,95m wynik ten jest Rekordem Polski U18 oraz minimum na Mistrzostwa Świata U20 w Kolumbii.