pchli targ

i

Autor: pixabay.pl

SPOŁECZNE

W Ostrowie nie wyrzucamy - w Ostrowie przynosimy do HE-HESZEK

2023-10-12 20:00

W Ostrowie nie wyrzucamy. W Ostrowie przynosimy do HE - HESZEK. To hasło sklepu charytatywnego, który - przy Partyzanckiej - działa od lipca tego roku. Idea jest prosta - oddajemy zbędne nam rzeczy, a środki z ich sprzedaży trafiają do tych najbardziej potrzebujących.

W Ostrowie pomysł ten zebrał rzesze fanów, a mieszkańcy chętnie dzielą się tym, co mają.

Działający od lipca - i pierwszy tego typu w Ostrowie - sklep charytatywny HE - HESZKI cieszy się sporą popularnością. Każdego dnia odwiedzany jest przez osoby, zarówno chcące ofiarować pomoc, jak i przez tych - którzy takowej pomocy potrzebują.

Bo idea jest prosta każdy może oddać niepotrzebne i zalegające mu rzeczy, a środki ze sprzedaży przeznaczane są na zakup niezbędnych artykułów i sprzętu dla osób ubogich, niepełnosprawnych i znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Formuła jest naprawdę prosta - ludzie przynoszą nam rzeczy, które my wyceniamy i sprzedajemy. Następnie wybieramy beneficjenta, osobę której pomagamy i właśnie po opłaceniu kosztów przekazujemy tę sumę konkretnej osobie. To są osoby chore, niepełnosprawne. Przynosić można wszystko, oprócz odzieży i obuwia, bo teraz nie mamy na to miejsca. Możemy przynosić rzeczy codziennego użytku - to, czym się otaczamy. Nie ograniczamy się do takich rzeczy, jak naczynia, czy sprzęt AGD, ale też rowery, zabawki, czy artykuły dla dzieci - mówią Ewa Starzyńska i Renata Wieczorek z fundacji He - Heszki. 

Ostrowianie i okoliczni mieszkańcy do sklepu przynoszą prawdziwe perełki. Wśród nich znalazły się m.in. kasety VHS, ręcznie malowane obrazy i ikony, wrzeciono, samowar, gitara akustyczna, czy nawet meble. 

sklep

i

Autor: Sklep Charytatywny He - heszki
sklep

i

Autor: Sklep Charytatywny He - heszki
sklep

i

Autor: Sklep Charytatywny He - heszki

Obecnie pieniądze zarobione na sprzedaży artykułów i rzeczy przynoszonych do sklepu, przekazywane są na leczenie 9 - letniego Maksia z Ostrowa, ale nie tylko. 

Teraz pomagamy Maksiowi, chłopcu 9 - letniemu, który od 6 lat walczy z nowotworem i wszystkie możliwości leczenia w Polsce, zostały już wyczerpane, dlatego teraz chłopiec leczy się w Barcelonie. A my chcemy go wspomóc i przekazać mu, jak najwyższą kwotę, bo każdy dzień jego leczenia generuje ogromne koszty. Pomagamy jednak nie tylko Maksiowi, bo równocześnie mamy też innych beneficjentów, mamy też drobniejsze cele. W tym miesiącu zbieramy na poduszkę do wózka inwalidzkiego. Mamy takie cele finansowe, jak przelanie pieniążków dla Maksia, ale też cele drobniejsze, mniejsze - dodają Renata Wieczorek i Ewa Starzyńska. 

Sklep charytatywny He - Heszki działa w Ostrowie, przy ulicy Partyzanckiej 1, ale listę rzeczy, które można w nim nabyć znajdziecie także w social mediach - między innymi na fb profilu.

I pamiętajmy - w Ostrowie nie wyrzucamy, w Ostrowie oddajemy do He - heszek.

sklep

i

Autor: Sklep Charytatywny He - heszki

Harry Potter QUIZ: Durmstrang, Hogwart, Beauxbatons. Do której magicznej szkoły powinieneś uczęszczać?

Pytanie 1 z 10
Język w ktorym chciałbyś sie porozumiewać w szkole to...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE