seniorka

i

Autor: pixabay

Uwaga na oszustów! Wyłudzają pieniądze "na covid - 19"

2022-05-24 8:38

Były na wypadek, na pana z wodociągów czy rachmistrza. Teraz jest na "covid - 19". Oszuści wymyślają kolejne metody by wyłudzić od nas pieniądze, a policja kolejny raz prosi o ostrożność w kontaktach z obcymi.

15 tysięcy złotych straciła 90 - latka, która zaufała dzwoniącej do niej kobiecie. Ta ​podała się za lekarza, który ratuje życie członkowi rodziny staruszki, który jest ciężko chory na covid - 19. I potrzebne są pieniądze.

90 - latka uwierzyła i przekazała oszustce swoje oszczędności.

Starsza kobieta chcąc pomóc rodzinie, przekazała kobiecie, która przyszła do niej do domu 15 tysięcy złotych na leki - informuje Wielkopolska Komenda Policji w Poznaniu - Po krótkim czasie seniorka skontaktowała się z bliskimi i kiedy okazało się, że bliscy są zdrowi, zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję.

Funkcjonariusze ponownie apelują, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy.

Przestępcy podają się za pracowników administracji, krewnego, uzdrowiciela, sąsiada a nawet policjanta!

Jeśli ktoś dzwoni i chce pieniądze - należy taką rozmowę natychmiast przerwać!

Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać! - dodają funkcjonariusze.

Każdy przypadek oszustwa lub jego próby należy zgłosić policji.

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?