światła samochodowe

i

Autor: pixabay

Bezpieczeństwo na drogach

Ustaw dobrze światła w samochodze - rusza akcja policji!

2023-10-20 7:05

Za darmo można sprawdzić, czy mamy dobrze ustawione światła w aucie. Rusza ogólnopolska akcja Policji i Instytutu Transportu Samochodowego. Wystarczy zajrzeć do wybranych stacji diagnostycznych – także w Kaliszu czy Ostrowie i okolicy. We wskazanych dniach – diagności bezpłatnie skontrolują co trzeba.

O prawidłowo ustawionych światłach przypomina kierowcom policja. Sprawne światła samochodowe są szczególnie ważne jesienią i zimą, kiedy warunki na drogach nie należą do łatwych.

Właśnie rusza kolejna policyjna akcja Twoje Światło-Twoje Bezpieczeństwo.

Na wybranych stacjach diagnostycznych, w wybrane dni – za darmo będzie można sprawdzić lampy.

To bardzo ważne, bo źle ustawione światła mogą oślepiać kierowców jadących z naprzeciwka. I stwarzać realne zagrożenie.

W okresie jesiennym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne, prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia. Między innymi pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Z uwagi na to, iż prawidłowe działanie świateł wymaga profesjonalnej oceny, w ramach kampanii odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, na których kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoich pojazdach - informuje policja.

Akcja potrwa do 9 grudnia.

Które stacje diagnostyczne z naszego regionu biorą udział w akcji - sprawdzicie TUTAJ

Kultowe kosmetyki z czasów PRL-u. QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się zapach wyprodukowany w czasach PRL-u przez firmę Pollena-Uroda?