Czarek Uciechowski

i

Autor: Ilona Juskowiak

​Uczeń III Liceum w Ostrowie Wielkopolskim najlepszy w Walii!

2022-06-21 11:51

Mowa o Cezarym Uciechowskim, członku kadry narodowej Taekwondo, który z zawodów na zawody zdobywa coraz większe osiągnięcia. Udało mu się zostać Mistrzem Walii w swojej kategorii wiekowej.

Przywiózł 2 złote puchary, zdobywając zaszczytne 1. miejsce w walkach indywidualnych oraz 1. miejsce w walkach TAG (walki trójkami). W zawodach Welsh International Championships uczestniczyło w sumie ok. 1300 zawodników na 22 matach.

Było tak trochę egzotycznie, inaczej niż w Polsce, wiadomo tak trochę „nieznajomo”, bo to jednak Anglia, daleko – wiadomo. Było bardzo fajnie. Byli ludzie bardzo przyjaźni, dobrze nastawieni do nas, chociaż my jesteśmy polakami, oni są anglikami mamy trochę inne kultury, różnimy się. Ale wszyscy się łączą, bo ćwiczymy to samo - mówi Cezary Wojciechowski.

Łatwo nie było, bo zawodnicy z Wysp mają zupełnie inny styl prowadzenia walk, ale jak widać polska myśl szkoleniowa, jest jedną z lepszych na starym kontynencie.

Udało mi się zdobyć pierwsze miejsce w walkach indywidualnych i jeszcze pierwsze miejsce w TAGach. To są takie walki trójkowe, gdzie są trzy osoby z Polski i trzy osoby z innego kraju, bądź innej drużyny. I w tym też, udało nam się razem z kolegami wygrać - dodaje Czarek.

Wraz z rokiem szkolnym, kończy się też sezon.

Teraz Czarka czeka przerwa od startów, a na mate wróci dopiero we wrześniu i wystartuje w kolejnych zawodach.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne występy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE