TŻ Ostrovia

i

Autor: Arged Malesa TŻ Ostrovia

To pechowy sezon dla ostrowskich żużlowców

2022-06-02 11:36

I runda eliminacji do Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, która odbyła się na Stadionie Miejskim w Ostrowie przyniosła kolejną kontuzje w drużynie biało-czerwonych.

Po 16. biegach zakończono I rundę eliminacji żużlowych Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Ze względu na opady deszczu dalsza jazda na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim nie była możliwa.

W tym momencie po 32 punkty miał zespół z Leszna i gospodarze, który ostatecznie wraz z TŻ Ostrovią podzielili się wygraną.

W 13. biegu doszło do karambolu, na skutek którego ucierpiał Jakub Poczta. Ostrowski żużlowiec ma złamaną kość w nadgarstku i czeka go operacja, co wyklucza go z dalszych startów.

Również Oliver Bernzton zawodnik Arged Malesy TŻ Ostrovii, który ma wystąpić w awizowanym składziew meczu 7. rundy PGE Ekstraligi, może nie wyjechać na tor. Ostrowski zawodnik zaliczył groźny upadek podczas występów w lidze szwedzkiej.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy Szwed będzie w stanie wystąpić w piątkowym meczu w Gorzowie. Berntzon nie doznał żadnych złamań, ale nabawił się urazu barku, który ponownie mu wyskoczył.​

A już dzisiaj, w czwartek - jeśli pogoda pozwoli o 17 w Ostrowie odbędzie się druga zaległa runda DMPJ na Stadionie Miejskim.

Ostrowskich żużlowców medialnie wspiera Radio Eska.​