Domowy sposób na popękane pięty. Babciny trik na piękne stopy latem

i

Autor: Shutterstock Domowy sposób na popękane pięty. Babciny trik na piękne stopy latem

Porady

To jeden z najlepszych sposobów. Wystarczy dosypać 2 łyżeczki tego proszku i zamoczyć stopy

2023-09-22 12:02

Suche i popękane pięty to odwieczny problem, z którym chcemy walczyć zwłaszcza w sezonie letnim, jednak wielu z nas woli zapobiegać i już jesienią zacząć zwalczać zniszczony naskórek. Okazuje się, że jest na to bardzo łatwy i skuteczny sposób. Jaki? Odpowiedzi szukajcie w artykule.

Nie trzeba wydawać fortuny na specjalistyczne kosmetyki, które nie zawsze pomagają. Wystarczy jeden produkt, który znajdziemy w każdej kuchni. 

Dlaczego pięty są suche i pękają?

Skóra na piętach jest grubsza, dlatego narażona jest na zrogowacenia i pęknięcia. Głównym czynnikiem takiego stanu skóry pięt, jest nieregularna lub niewłaściwa pielęgnacja. Jednak przyczyn może być znacznie więcej np. choroby tarczycy, atopowe zapalenie skóry, lub zaburzenia krążenia.

Jednocześnie pamiętajmy, że w przypadku gdy domowe sposoby zawodzą, a sytuacja zaczyna się pogarszać, należy udać się do specjalisty. 

To gwarantowany sposób na miękką skórę. Wsyp do miski z wodą i mocz stopy przez 15 minut

Przeważnie chcąc pozbyć się zrogowaciałego naskórka korzystamy z pumeksów, ścinaczy czy tarek. Jednak bywa tak, że właśnie przez zbyt częste ścinanie naskórka, paradoksalnie narasta on jeszcze szybciej.

Dlatego jeżeli twoje pięty są popękane i twarde, wypróbuj domowy sposób z użyciem proszku do pieczenia. Wbrew pozorom proszek świetnie zmiękcza skórę i usuwa zrogowacenia. Tym samym wystarczy, że do miski z ciepłą wodą dodasz tylko dwie łyżeczki proszku. Następnie należy moczyć stopy przez przynajmniej 15 minut, a potem delikatnie usunąć naskórek miękkim pumeksem. Gotowe!

Śląscy lekarze uratowali pacjenta przed amputacją stopy