Domowy sposób na popękane pięty. Babciny trik na piękne stopy latem

i

Autor: Shutterstock Domowy sposób na popękane pięty. Babciny trik na piękne stopy latem

Porady

To jeden z najlepszych sposobów. Wystarczy dosypać 2 łyżeczki tego proszku i zamoczyć stopy

2023-09-22 12:02

Suche i popękane pięty to odwieczny problem, z którym chcemy walczyć zwłaszcza w sezonie letnim, jednak wielu z nas woli zapobiegać i już jesienią zacząć zwalczać zniszczony naskórek. Okazuje się, że jest na to bardzo łatwy i skuteczny sposób. Jaki? Odpowiedzi szukajcie w artykule.

Nie trzeba wydawać fortuny na specjalistyczne kosmetyki, które nie zawsze pomagają. Wystarczy jeden produkt, który znajdziemy w każdej kuchni. 

Dlaczego pięty są suche i pękają?

Skóra na piętach jest grubsza, dlatego narażona jest na zrogowacenia i pęknięcia. Głównym czynnikiem takiego stanu skóry pięt, jest nieregularna lub niewłaściwa pielęgnacja. Jednak przyczyn może być znacznie więcej np. choroby tarczycy, atopowe zapalenie skóry, lub zaburzenia krążenia.

Jednocześnie pamiętajmy, że w przypadku gdy domowe sposoby zawodzą, a sytuacja zaczyna się pogarszać, należy udać się do specjalisty. 

To gwarantowany sposób na miękką skórę. Wsyp do miski z wodą i mocz stopy przez 15 minut

Przeważnie chcąc pozbyć się zrogowaciałego naskórka korzystamy z pumeksów, ścinaczy czy tarek. Jednak bywa tak, że właśnie przez zbyt częste ścinanie naskórka, paradoksalnie narasta on jeszcze szybciej.

Dlatego jeżeli twoje pięty są popękane i twarde, wypróbuj domowy sposób z użyciem proszku do pieczenia. Wbrew pozorom proszek świetnie zmiękcza skórę i usuwa zrogowacenia. Tym samym wystarczy, że do miski z ciepłą wodą dodasz tylko dwie łyżeczki proszku. Następnie należy moczyć stopy przez przynajmniej 15 minut, a potem delikatnie usunąć naskórek miękkim pumeksem. Gotowe!

Śląscy lekarze uratowali pacjenta przed amputacją stopy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE