festiwal filmowy

To był piękny filmowo-muzyczny tydzień! Za nami 12.Grand Prix Komeda Ostrów 2023

2023-06-19 8:29

Muzyka do filmu "SILENT TWINS" najlepsza a jej autorzy Zuzanna Wrońska i Marcin Macuk z nagrodą 12.Grand Prix Komeda. Otrzymali statuetkę i 30 tysięcy złotych do podziału. Za nami festiwal muzyki filmowej w Ostrowie. Czyli sześć dni spotkań z X Muzą i jej twórcami. Medialnym partnerem było Radio Eska.

Sześć też było tytułów konkursowych.

Zwycięzcę jury wyłoniło po wielu godzinach dyskusji – mówił nam przewodniczący jury Tomasz Lach.

Umówiliśmy się, że godzinę, półtorej pogadamy, a skończyliśmy o 3 nad ranem. I to bez przerwy. Ale ta dyskusja była świetna. Każdy z jurorów jest inni i każdy ma inne spojrzenie na film. I to było doskonałym doświadczeniem. O zwycięzcy zdecydowaliśmy w ostatnich minutach. Ale uważam, że innej decyzji być nie mogło.

"Silent Twins" był faworytem. Muzyka do tego obrazu jest po prostu świetna – dodaje Tomasz Lach.

Znakomite dopasowanie tej muzyki do filmu. I właściwie nierozerwalność tej muzyki z filmem. Różnorodność tej muzyki, która jednocześnie jest całością. Kolorystyka tej muzyki bardzo bliska tej kolorystyce filmu. Naprawdę z przyjemnością się tej film ogląda i słucha.

Nagrodę publiczności odebrał Michał Kush za muzykę do filmu "JOHNNY". A za całokształt twórczości znakomity polski kompozytor Jerzy Satanowski.

W tym roku filmy oceniało jury w składzie:

Tomasz Lach – przewodniczący jury, Jan Kanty Pawluśkiewicz – kompozytor muzyki filmowej i rozrywkowej, Dorota Miśkiewicz – wokalistka jazzowa, kompozytorka, autorka tekstów, Andrzej Pągowski – artysta plastyk, twórca plakatów i Aleksandra Popławska – aktorka i reżyserka teatralna.

Medialnym partnerem festiwalu było Radio Eska.

Najpopularniejsze teksty z polskich komedii romantycznych. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Pytanie 1 z 7
A jeżeli faceci są z Marsa, to niech tam, ku*wa, wracają.