telefon dla ukrainy

i

Autor: um ostrów

Telefon dla Ukrainy

2022-02-24 15:12

Ostrów solidarny z Ukrainą. Miasto przygotowuje pomoc i rozwiązania, które mogą być przydatne w zależności od rozwoju sytuacji za wschodnią granicą.

To przede wszystkim całe zaplecze gotowe na przyjęcie uchodźców, z pomocą medyczną włącznie, ale też specjalna linia telefoniczna przeznaczona dla obywateli Ukrainy. A tych oficjalnie zameldowanych w samym Ostrowie jest 300.

Wyrażamy solidarność z narodem ukraińskim, najbliższym nam sąsiadem. Wielu Ukraińców w Ostrowie mieszka i pracuje. Niektórzy osiedlili się tu na stałe, z całymi rodzinami, a inni przyjechali do pracy zostawiając najbliższych w ojczyźnie - mówi wiceprezydent miasta Sebastian Górski. 

telefon dla ukrainy

i

Autor: um ostrów

Chcemy uruchomić specjalną linię i punkt konsultacyjny w urzędzie miejskim właśnie dla mieszkańców Ostrowa, którzy pochodzą z Ukrainy. Jeśli będą potrzebowali pomocy formalnej, informacji, to będziemy pośredniczyć, jesteśmy do tego przygotowani - dodaje wiceprezyden

Infolinia już działa: 62 582 22 73. Na jutro zaplanowane jest spotkanie władz miasta z przedstawicielami obywateli ukraińskich.