Wolica

i

Autor: MZ

Szpital w Wolicy już nie będzie jednoimienny. Jest decyzja władz wojewódzkich! [POSŁUCHAJ]

2021-01-27 14:16

Szpital w Wolicy pod Kaliszem jednoimienny tylko do połowy lutego. Zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego, w placówce rusza likwidacja łóżek covidowy​ch. Wolica ma ich 120. Ale zajętych na dziś jest 40. To drugi już powrót do statutowej działalności podkaliskiej placówki.

Nowych pacjentów z COVID-19 szpital nie będzie już przyjmował.

W połowie lutego wróci do swojej statutowej działalności - mówi Wioletta Przybylska, rzeczniczka szpitala w Wolicy.

Ruszamy z ponownym przekształceniem, tak by ponownie leczyć chorych ze schorzeniami płuc. Ale to musi chwilę potrwać. Na ten moment mamy 40 pacjentów z Covid -19.

Do 14 lutego będziemy ich leczyć. I liczymy na to, że ich stan kliniczny będzie na tyle dobry, że będą mogli zostać wypisani jako ozdrowieńcy. Że nie trzeba będzie ich przewozić od innych placówek. Potem wszystkie oddziały przejdą dekontaminację i wrócimy do naszych obowiązków statutowych.

Szpital wraca do statutowej działalności - mówi jego rzeczniczka Wioletta Przybylska

Wolica jednoimienna była od połowy października ubiegłego roku. Wtedy po raz drugi skupiła się na leczeniu tylko pacjentów z koronawirusem. Po raz pierwszy taka sytuacja miała miejsce wiosną.

Po dekontaminacji - placówka znowu leczyć będzie chorych na gruźlicę i inne schorzenia płuc.

Zwalnianie łóżek covidowych trwa w całej Wielkopolsce.

1 lutego ma ruszyć szpital tymczasowy na MTP w Poznaniu i tym samym odciążyć lokalne szpitale, tak by właśnie mogły wrócić do swojej normalnej działalności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Źródło: Szpital w Wolicy już nie będzie jednoimienny. Jest decyzja władz wojewódzkich! [POSŁUCHAJ]