szpital ostrow

i

Autor: powiat ostrowski

Szpital w Ostrowie może przyjąć rannych

2022-04-15 10:12

Szpital w Ostrowie gotowy na przyjęcie rannych z Ukrainy. To jedna z kilku placówek w Wielkopolsce, wskazanych przez wojewodę do tego zadania. Wybór zależy od oddziałów, jakimi szpital dysponuje, a w Ostrowie jest oddział ratunkowy, chirurgia, ortopedia i leczenie oparzeń u dzieci.

Póki co pomoc dla mieszkańców Ukrainy skupia się w naszym wypadku na chorych uchodźcach, w szczególności dzieciach. Mamy ich dość dużo, monitorujemy liczbę tych osób dwa razy w tygodniu. Bywa tak, że hospitalizowanych jest ponad 150 osób jednego dnia w całej Wielkopolsce, a to jest już spora liczba - mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. 

szpital ostrow

i

Autor: powiat ostrowski

Przejęcie rannych z Ukrainy to program pomocy przygotowany wspólnie przez kilka ministerstw. Ranni mieliby zostać przewiezieni do Polski pociągami sanitarnymi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE