Szpital tymczasowy na MTP

i

Autor: UMP

Szpital MTP Poznań: Wkrótce zostanie uruchomionych kolejnych 56 łóżek! [SZCZEGÓŁY]

2021-03-12 13:15

Sytuacja w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich jest coraz poważniejsza. Zaczyna brakować miejsc. Dlatego podjęto decyzję o uruchomieniu kolejnych łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Na naszej stronie internetowej informowaliśmy Was już o trudnej sytuacji w szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Odmrożony we wtorek kolejny moduł dwudziestu ośmiu łóżek wypełnił się w całości chorymi zaledwie w ciągu czterech dni. Jednak w związku z wypisami, lekarze mają gdzie przyjmować pacjentów, łóżek nie brakuje. Sytuacja nie może jednak tak dalej wyglądać. Jak udało nam się ustalić, zapadła decyzja o uruchomieniu kolejnych dwóch modułów w szpitalu tymczasowym na MTP. Każdy z modułów ma 28 łóżek. Oznacza to, że w przyszłym tygodniu uruchomionych zostanie dodatkowych 56 łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Najpierw jeden moduł, później drugi. To jednak nie wszystko. 

W przyszłym tygodniu na terenie Wielkopolski zostaną uruchomione dodatkowe łóżka covidowe w Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie, Międzychodzie, Lesznie i w szpitalu przy ulicy Krysiewicza w Poznaniu. Razem to 132 łóżka

mówi w rozmowie z naszą reporterką, Olgą Sokal, Maciej Parysek z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. 

Raport z anteny 12.03.2021, godz.10

Szpital na MTP: Poszukiwania lekarzy i opiekunów medycznych trwają! 

Do opieki nad chorymi będą potrzebni kolejni medycy. Szpital apeluje, by chętna i doświadczona kadra z regionu zgłaszała się do placówki.

Wyprzedzamy się o kilka modułów z epidemią, więc w razie czego jesteśmy w stanie wszystko uruchomić. Ale szukamy dalej lekarzy, żeby właśnie to nasze "wyprzedzenie" było dość duże, żeby nie trzeba było kogoś szukać na szybko przy okazji otwierania kolejnego modułu. 

Mówi nam doktor Hanna Walkowiak ze szpitala. Przypomnijmy, szpital tymczasowy na targach może docelowo pomieścić prawie sześciuset chorych. Od początku lutego, kiedy został otwarty, zmarło w nim około dziesięciu pacjentów zakażonych koronawirusem.

QUIZ. Pokazujemy tylko LOGO znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę

Pytanie 1 z 10
Logo należy do firmy...
QUIZ. Pokazujemy tylko kawałek LOGA znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę
Źródło: Szpital MTP Poznań: Wkrótce zostanie uruchomionych kolejnych 56 łóżek! [SZCZEGÓŁY]