Choinka w centrum Ostrowa

i

Autor: Urząd Miasta Choinka w centrum Ostrowa

Świeć się z Energą: Ostrów ma szansę na tytuł Świetlnej Stolicy Polski! [SZCZEGÓŁY]

2020-12-21 6:47

Ruszyła XII edycja Świeć się z Energą. Wyjątkowego konkursu w którym każde z miast może zawalczyć o tytuł najpiękniej rozświetlonego miejsce w Polsce! Ale to nie wszystko, bo oprócz tak ważnego tytuły, do zwycięskich miast trafią także charytatywne nagrody o łącznej wartości 200 tysięcy złotych. Mieszkańcy Ostrowa, pora ruszyć do „walki” o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”.

Organizatorzy konkursu już od 12. lat udowadniają jak wielkie serce mają Polacy. Charytatywna pomoc w ramach „Świeć się z Energą” trafiła do dziesiątek placówek pomocowych oraz setek rodzin indywidualnych w całej Polsce, a całkowita kwota wsparcia przekroczyła w zeszłym roku 1 milion złotych. Podczas XI edycji charytatywnego plebiscytu tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” zdobyła Bielsko-Biała, a zaraz za nią uplasował się Zamość i Rzeszów. Czy tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” zostanie obroniony w tym roku? A może któreś z miast zaskoczy swoją wyjątkową iluminacją? Przekonajmy się.

Zgłoś swoje miasto!

Zasady zgłoszenia są naprawdę proste, wystarczy zrobić zdjęcie, które pokazuje magię świątecznych iluminacji i wysłać je poprzez formularz zgłoszeniowy. Jeśli zgłoszenie wysyła instytucja miejska zdjęcie lub zdjęcia wraz z krótkim opisem należy wysłać na adres: plebiscyt@se.pl. Natomiast, jeśli zgłoszenia dokonuje uczestnika Konkursu Fotograficznego „Świeć Się” to wystarczy dodać zdjęcie poprzez formularz zgłoszeniowy w kategorii Moje Miasto (poniżej więcej o konkursie). Śpieszcie się jednak, bo zgłoszenia do Plebiscytu można wysyłać do 7 stycznia 2021 roku włącznie. Więcej informacji znajdziecie na stronie >>tutaj<<.

Ostrów Wielkopolski świeci się na święta

Święta Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas przyozdabiania nie tylko naszych domów, ale także całych miast. Mieszkańcy mogą podziwiać ozdoby, które dobrze znają. Jak zawsze przed ratuszem pojawiła się piękna choinka, która cieszy oczy. Jej oficjalne rozświetlenie odbyło się tradycyjnie 6 grudnia. To jednak nie jedyne świąteczne drzewko, które pojawiło się w Ostrowie. Druga choinka pojawiła się na rondzie przy ulicy Paderewskiego. W Ostrowie magię świąt czuć praktycznie na każdym kroku. Iluminacje pojawiły się również na rondzie Bankowym, a także na ulicy Głogowskiej. Mieszkańcy są zachwyceni i bardzo chętnie wybierają się na wieczorne spacery, by podziwiać piękną iluminację w centrum miasta. 

Ostrów to jednak nie jedyne miasto z Wielkopolski, które pojawiło się w plebiscycie. Znalazły się w nim między innymi Kalisz, Poznań, Piła czy Bojanowo. Szczegóły znajdziesz TUTAJ. 

Konkurs fotograficzny „Świeć się”

Czy taka iluminacja miasta zasługuje na wyróżnienie? Jeśli tak, to głos naNa tym jednak świąteczny konkurs się nie kończy, bo Świeć się z Energą to nie tylko plebiscyt miast, ale również plebiscyt własnych możliwości i umiejętności. Czyli nic innego jak konkurs fotograficzny dla każdego! Wystarczy, na zrobionym przez siebie zdjęciu uchwycić atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, następnie wysłać je poprzez formularz przypisując zdjęcie do jednej z kategorii: Mój Dom, Moi Bliscy, Moje Miasto, Moja Ulubiona Szopka oraz Moja Iluminacja. A potem to już tylko zachęcać znajomych do głosowania na swoją pracę. Prawda, że proste? Pamiętajcie, że do wygrania aż 79 nagród o wartości ponad 30 000 złotych. Więcej informacji znajdziecie >>tutaj<<.

Czy pomoc trafi do potrzebujących z Twojego miasta? 

Dzięki Świeć się z Energą do 16 miast z całej Polski trafia kilkadziesiąt urządzeń AGD o łącznej wartości 200.000zł! Lodówki, pralki otrzymają osoby i instytucje, które nie mogą pozwolić sobie na nowy sprzęt. Chcesz pomóc potrzebującym ze swojego miasta? 

Odwiedzaj Swiecsie.pl i regularnie głosuj. Powiedz o akcji znajomym i rodzinie. Wspieraj w ten sposób swojego faworyta, w walce o charytatywne nagrody, prymat w regionie i tytuł Świetlnej Stolicy Polski! Inicjatorem i wyłącznym sponsorem akcji jest Energa Grupa ORLEN.

Akcja Partnerska

Świeć się z Energą

i

Autor: Materiały prasowe