schronisko

i

Autor: um ostrów

Miasto

Schronisko dla zwierząt gotowe już za miesiąc

2024-07-05 10:23

Wszystko jest gotowe, trwa wyposażenie budynku. Dobiega końca kompleksowy remont w ostrowskim schronisku dla zwierząt. Prace kosztowały ponad 6 milionów złotych.

Remont schroniska, a właściwie jego rozbudowa trwał od ubiegłego roku. Zmodernizowane zostało wszystko. Zmienił się też główny budynek, który powstał w 2006 roku i od tego czasu nie był remontowany. Teraz zyskał piętro, a wraz z nim dodatkowe miejsce, a nawet panele fotowoltaiczne na dachu.

Wszystko jest dopinane na ostatni guzik. Generalny wykonawca niebawem zejdzie z placu budowy, ale obiekt będzie trzeba jeszcze wyposażyć w specjalistyczny sprzęt. Schronisko zostało przebudowane, tak naprawdę stworzone od nowa. Dzięki tej inwestycji powstał m.in. szpitalik z prawdziwego zdarzenia, który pozwoli na prawidłową opiekę medyczną nad chorymi zwierzętami. To nowe pomieszczenia dla zwierząt, zarówno chorych, jak i zdrowych, które będą przebywać w nieporównywalnie lepszych warunkach. Powstała także kociarnia, od wielu lat zapowiadana i bardzo potrzebna. Do tej pory takie miejsce nie istniało w schronisku. Zmienione zostało także otoczenie terenu - nowe kojce, nowy wybieg dla psów, plac zabaw, zieleń i właściwe oświetlenie – mówi wiceprezydent miasta Mikołaj Kostka

schronisko

i

Autor: um ostrów

Oficjalne otwarcie schroniska po remoncie zaplanowano na sierpień. Wraz z oddaniem inwestycji do użytku wzrosną koszty funkcjonowania schroniska. Rocznie ta kwota może wynieść około 1,8 mln złotych, dotychczas było to 650 tysięcy złotych. Wzrost kosztów wynika m.in.: z rozbudowania obiektu, dodatkowego zatrudnienia, zwiększenia liczby zwierząt w schronisku oraz powstania kociarni.

shcornisko

i

Autor: um ostrów