internat

i

Autor: powiat ostrowski

powiat

Internat w Przygodzicach do remontu. Prace na wakacje

2024-07-05 6:52

Będzie więcej miejsc noclegowych, a przede wszystkim lepsze warunki. Rozpoczął się remont w internacie przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych CKU w Przygodzicach.

Szkoła w Przygodzicach cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze względu na kierunki nauczania, jakie ma w ofercie. Otwarcie klas mundurowych oraz kierunku weterynaryjnego okazało się strzałem w dziesiątkę i przyciągnęło uczniów nie tylko spoza powiatu ostrowskiego, ale nawet spoza województwa. A to oznacza konieczność przygotowania dla nich w ofercie również możliwości pobytu w internacie.

Obecnie szkoła ma dwa takie budynki, w których mieszka 120 osób i okazuje się, że to wciąż za mało. Stąd decyzja o kolejnym etapie remontu w jednym z jednym internatów. Wcześniej wymieniony został tu dach, teraz prace przenoszą się do środka. Powstaną tu dwuosobowe pokoje z łazienkami i przybędzie 16 dodatkowych miejsc. Ze względów bezpieczeństwa wybudowane będzie także dodatkowe wyjście.

internat

i

Autor: powiat ostrowski

Prace potrwają do końca wakacji. Koszt remontu to ponad 1,2 miliona złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu powiatu ostrowskiego, z komercjalizacji terenów inwestycyjnych powiatu w Przygodzicach.

internat

i

Autor: powiat ostrowski