rok w urzedzie pracy

i

Autor: pixabay

Rok w Urzędzie Pracy

2022-01-10 11:46

Tysiąc więcej ofert pracy, mniej bezrobotnych, więcej zarejestrowanych cudzoziemców z pozwoleniem na zatrudnienie. Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowie podsumował ostatni rok, który wypada znacznie optymistyczniej na tle pandemicznego 2020.

Zmalała stopa bezrobocia, co przekładając na liczby znaczy że w 2020 było to 2400 osób zarejestrowanych, a w ubiegłym - 1880.

Porównując analogiczne okresy widzimy, że wzrosła liczba ofert pracy i spadła liczba osób zarejestrowanych w urzędzie. W 2020 do ewidencji trafiło ponad 4 tysiące osób bezrobotnych, ale prawie 2500 było wyłączonych z tytułu podjęcia pracy. Pozostałe wyłączenia były z różnych powodów – tytułu odmów, nie zgłaszania się w wyznaczonych terminach, nabywania świadczeń przedemerytalnych - mówi Hanna Kornacka - Pawlak, dyrektor Urzędu Pracy w Ostrowie.

rok w urzedzie pracy

i

Autor: pixabay

W 2020 roku odnotowaliśmy zwolnienia grupowe. Zgłosiło je 5 zakładów pracy na łącznie 181 osób. Przy czym jeden z zakładów wszystkie zgłoszenia wycofał.Część z nich jako główny powód podawała konieczność wprowadzenia zmian ze względu na pandemię covid. Tutaj ta duża grupa osób straciła zatrudnienie - dodaje Kornacka -Pawlak.

Od tego roku urząd pracy ma w ofercie kilka nowych projektów z dotacjami między innymi na rozpoczęcie własnej działalności. Szczegółów szukajcie na stronach PUP.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE