nabór

i

Autor: fb 2LO

Rekordowy nabór do szkół średnich w Ostrowie

2022-06-22 11:50

Bardzo dobry nabór do szkół średnich w Ostrowie. W poniedziałek zakończył się pierwszy etap – rekrutacja online. Zgłosiło się do niej ponad 2600 osób.

Wśród nich prawie dwukrotnie więcej uczniów spoza powiatu ostrowskiego, a nawet spoza województwa. Do tej pory było to około 300 osób, teraz jest 540.

Takie zainteresowanie to efekt renomy naszych szkół, ale też większego rocznika, który kończy szkoły podstawowe - mówi Rafał Luciński, szef powiatowej oświaty. Trzeba podjąć działania takie, aby dać szansę młodym ludziom wyboru wymarzonej szkoły. Oczywiście będzie większą konkurencja, nie ma co ukrywać. Ale będzie więcej oddziałów, więcej miejsc, aby każdy do szkoły się dostał. 

Przed kandydatami kolejne etapy naboru – zgodnie z harmonogramem do lipca muszą dostarczyć do wybranych szkół wszystkie niezbędne dokumenty. Szczegóły na stronie powiatu ostrowskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE