nabor

i

Autor: ZST

Edukacja

Rekordowy nabór do szkół średnich w Ostrowie

2023-07-19 8:22

Kolejny rekordowy nabór do szkół średnich w Ostrowie. Aż 89 procent zostało przyjętych, z czego 79 procent do wymarzonej klasy. Ci, którzy się nie dostali będą mogli skorzystać z naboru uzupełniającego.

W tym roku nabór był szczególnie trudny, wymagający bo szkoły podstawowe opuszczał podwójny rocznik. W tej edycji wnioski na przyjęcie do szkół średnich złożyło 2784 uczniów, czyli blisko 1000 więcej niż jeszcze rok temu. Wśród nich prawie 550 absolwentów z innych powiatów i województw. W tym roku największą popularnością cieszyło się IV Liceum Ogólnokształcące, gdzie uczniów przyciągnęła klasa humanistyczno-biologiczna z elementami pedagogiki i psychologii oraz Zespół Szkół Technicznych w którym tradycyjnie prym wiedzie kierunek „technik informatyk” .

nabor

i

Autor: powiat ostrowski

Uczniowie, którzy przeszli kwalifikację, zgodnie z harmonogramem, muszą do 21 lipca złożyć w wybranych szkołach oryginały dokumentów. Ostateczna lista przyjętych zostanie wywieszona w szkołach 24 lipca.Spośród kandydatów 300 osób nie zostało przyjętych do żadnej z klas. Powodem były braki w dokumentach albo zbyt mała liczba punktów na wybranym profilu.Najwięcej osób odrzucono w liceach, ale aż 107 nieprzyjętych to uczniowie spoza powiatu ostrowskiego, którzy złożyli również wnioski do szkół w rodzimych powiatach. Osoby niezakwalifikowane mogą wziąć udział w naborze uzupełniającym, który poszczególnych szkołach potrwa od 25 do 28 lipca. Szczegóły na stronie powiatu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE