nabor

i

Autor: ZST

Edukacja

Rekordowy nabór do szkół średnich w Ostrowie

2023-07-19 8:22

Kolejny rekordowy nabór do szkół średnich w Ostrowie. Aż 89 procent zostało przyjętych, z czego 79 procent do wymarzonej klasy. Ci, którzy się nie dostali będą mogli skorzystać z naboru uzupełniającego.

W tym roku nabór był szczególnie trudny, wymagający bo szkoły podstawowe opuszczał podwójny rocznik. W tej edycji wnioski na przyjęcie do szkół średnich złożyło 2784 uczniów, czyli blisko 1000 więcej niż jeszcze rok temu. Wśród nich prawie 550 absolwentów z innych powiatów i województw. W tym roku największą popularnością cieszyło się IV Liceum Ogólnokształcące, gdzie uczniów przyciągnęła klasa humanistyczno-biologiczna z elementami pedagogiki i psychologii oraz Zespół Szkół Technicznych w którym tradycyjnie prym wiedzie kierunek „technik informatyk” .

nabor

i

Autor: powiat ostrowski

Uczniowie, którzy przeszli kwalifikację, zgodnie z harmonogramem, muszą do 21 lipca złożyć w wybranych szkołach oryginały dokumentów. Ostateczna lista przyjętych zostanie wywieszona w szkołach 24 lipca.Spośród kandydatów 300 osób nie zostało przyjętych do żadnej z klas. Powodem były braki w dokumentach albo zbyt mała liczba punktów na wybranym profilu.Najwięcej osób odrzucono w liceach, ale aż 107 nieprzyjętych to uczniowie spoza powiatu ostrowskiego, którzy złożyli również wnioski do szkół w rodzimych powiatach. Osoby niezakwalifikowane mogą wziąć udział w naborze uzupełniającym, który poszczególnych szkołach potrwa od 25 do 28 lipca. Szczegóły na stronie powiatu.