stramowski

Autor: fb policja kępno

Rafał Stramowski pokonuje ultramaraton górski

2023-07-18 11:03

Sportowy sukces policjanta z Kepna. Rafał Stramowski – oficer prasowy komendy powiatowej pokonał jeden z najtrudniejszych ultramaratonów w kraju na dystansie 240 km.

To nie pierwszy sportowy wyczyn Stramowskiego, ale na pewno pierwszy na takim dystansie. Na starcie w Lądku Zdrój stanęło ponad 380 zawodników z całego kraju. Bieg odbywał się w ramach 11 Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich i zaliczany jest do jednego z najtrudniejszych w kraju – to 240 kilometrów z całkowitym wzniesieniem terenu około 7670 metrów.

Starszy sierżant Stramowski pokonał ultramaraton z czasem 47 godzin i 46 minut co dało mu 21 miejsce w jego kategorii wiekowej i 80 miejsce w kategorii open. Podczas całego biegu odpadło 216 zawodników, a na metę dotarło 165.