rada muzeum

i

Autor: fb Muzeum w Lewkowie

Rada Muzeum dla pałacu w Lewkowie

2022-03-15 10:20

Dziewięć osób – tyle liczy Rada Muzeum powołana dla Zespołu Pałacowego w Lewkowie. To wymóg ustawowy, ale też dobra praktyka, by wspierać działania zabytkowych obiektów.

Pałac rodu Lipskich pod Ostrowem przeszedł trwający kilka lat kompleksowy remont i po oficjalnym oddaniu do użytku zostanie przekazany przez urząd marszałkowski pod kuratelę powiatu ostrowskiego. Stąd obecność w radzie muzeum trojga radnych powiatu – Sylwii Nowickiej, Andrzeja Leraczyka i Rafała Walkowa.

Taka rada to wymóg ustawy o muzealnictwie, ale to też dobra praktyka, że instytucje kultury mają oprócz swoich władz również taką grupę osób o różnych zainteresowaniach, proweniencji i reprezentujących różne urzędy - mówi Sylwia Nowicka. W skład rady weszli również Andrzej Pichet, jako radny sejmiku wojewódzkiego, Włodzimierz Mazurkiewicz dyrektor departamentu wydziału kultury urzędu marszałkowskiego i profesor Piotr Korduba z UAM. Teraz czekamy na decyzję dyrektor muzeum na zwołanie pierwszego posiedzenia. 

Na remont obiektu urząd marszałkowski przekazał ponad 20 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE