Pszczelarze z Kalisza i regionu szykują pszczoły do zimowli!

i

Autor: pixabay

Pszczelarze z Kalisza i regionu szykują pszczoły do zimowli!

2021-10-01 12:32

Nadeszła jesień, a to dla pszczelarzy z Kalisza i Ostrowa czas intensywnych przygotowań pszczół do ZIMOWLI. Pszczoły cały czas funkcjonują, a zimą nie zasypiają. Teraz jest odpowiedni moment, by przygotować je do nadchodzącej zimy.

Zimowla trwa od 100-150 dni. W tym czasie pszczoły nie wylatują z ula. Pozostają w nim tworząc specjalny kłąb, który jest w ruchu.

Przygotowujemy pszczoły do zimowli to znaczy, że uzupełniamy zapasy pokarmu, które pszczołom odebraliśmy w trakcie sezonu. Oprócz tego leczymy je, ponieważ pszczoły tak samo, jak każdy inny żywy organizm mogą chorować, więc te pszczoły trzeba profilaktycznie podleczyć. 

Mówi Aleksandra Nowacka, pszczelarka z Kalisza.

W sezonie zimowym jedna pszczela rodzina liczy około 20 tysięcy owadów. Latem pszczół jest znacznie więcej, bo wtedy ich liczba osiąga od 80  do 100 tysięcy.

Źródło: Pszczelarze z Kalisza i regionu szykują pszczoły do zimowli!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE