prokuratyra

i

Autor: BŹ

Prokuratura w remoncie. Nie będzie już "niebieska"

2022-09-21 10:50

Będą nowe okna, nowa elewacja i fotowoltaika na dachu. Budynek Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim doczekał się remontu. Po nim nie będzie już charakterystyczny n​iebieski, ale jasny. Prokuratura mieści się w dawnym ZAP - ie przy ulicy Krotoszyńskiej. Przeniosła się tu w 2005 roku i od tego czasu remontów nie było.

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie w remoncie.

Budynek dawnego ZAP - u , do którego wprowadziła się w 2005 roku - nie był modernizowany i prace były już niezbędne.

Po kilku latach starań - pieniądze dał Prokurator Krajowy i w budynku właśnie wymieniane są okna. Ale na tym nie koniec - mówi Paweł Szymanowski, Prokurator Okręgowy w Ostrowie.

Wymieniamy okna. Będzie też wymiana kaloryferów, lamp - na ledowe. Na dachu pojawi się fotowoltaika. Budynek zostanie ocieplony i otynkowany na nowo. Nie będzie już niebieski. Tylko w jasnym kolorze. Inne będzie też wejście. Nie będzie już tych "pałacowych" schodów, tylko mniejsze, bardziej wygodne. Dzięki temu też zyskamy miejsce na parking. Będzie mogło na nim zaparkować siedem aut. Cieszymy się, że w końcu udało się do tego remontu doprowadzić. Od lat starałem się o fundusze. I w końcu się udało.

Prace zakończyć powinny się w listopadzie. Ich koszt to kilka milionów złotych.

Prokuratura Okręgowa nie jest jedynym obecnie budynkiem wymiaru sprawiedliwości w Ostrowie, który jest remontowany. Na potrzeby Sądu Rejonowego adaptowany jest budynek dawnej policji przy Partyzanckiej. A przy Stadionie Miejskim powstaje nowa siedziba Prokuratury Rejonowej.

Pod Prokuraturę Okręgową w Ostrowie podlegają rejonowe w Ostrowie, Kaliszu, Ostrzeszowie, Kępnie, Jarocinie, Pleszewie i Krotoszynie.

QUIZ. Najgorsze zdrady polskich seriali. Zszokowana Polska wstrzymywała oddech! Pamiętasz to?

Pytanie 1 z 17
Dlaczego od kochającego trzeciego męża uciekała do pierwszego do dziś nie wie nikt. Ale i tak wszyscy ją kochają...