Wypadek pod Bralinem. Sprawcą pijany policjant ?

i

Autor: OSP Perzów/ fb

Prokuratorskie zarzuty dla policjanta za śmiertelny wypadek

2022-06-07 10:42

Trzy prokuratorskie zarzuty dla 24 - letniego policjanta, który podejrzany jest o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Słupi pod Bralinem w powiecie kępińskim. Do tragedii doszło w niedzielę wieczorem. Zginęła 70 - letnia kobieta.

Jak wstępnie ustalono - kierujący BMW był pijany, jechał za szybko i uderzył w fiata punto.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kępnie. Dziś mężczyzna usłyszał trzy zarzuty.

Pierwszy zarzut dotyczy zachowania polegającego na kierowaniu w dniu 5 czerwca w miejscowości Słupia pod Bralinem samochodem osobowym marki BMW, gdzie kierujący umyślne naruszył zasady ruchu drogowego, w ten sposób, że niewłaściwie obserwował pole jazdy, nie dostosował prędkości do warunków i uderzył w tył jadącego przed nim auta fiat punto. W wyniku uderzenia obrażeń doznała kierująca fiatem 70 - letnia kobieta, która zmarła - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyzna prócz zarzutu spowodowania śmiertelnego wypadku, za co grozi do 12 lat więzienia, usłyszał zarzuty kierowania autem pod wpływem alkoholu - po zatrzymaniu badanie alkomatem pokazało ponad 1, 5 promila - a także nieudzielenia pomocy ofierze. Bo kierowca uciekł z miejsca wypadku.

Podczas przesłuchania przez prokuratora - podejrzany odmówił składania wyjaśnień.

Do sądu trafił już wniosek o tymczasowy areszt dla 24 - latka.

Quiz. Jakim alkoholem jesteś?

Pytanie 1 z 11
Która z tych cech charakteru najlepiej Cię opisuje?