teleopieka

i

Autor: um ostrów

Program teleopieki w Ostrowie - nowy nabór

2022-06-29 13:07

Miasto pozyskało dodatkowe fundusze z ministerstwa, może rozszerzyć teleopiekę dla seniorów. Specjalne opaski są dedykowane osobom po 65 roku życia, które ze względu na stan zdrowia mogą mieć problem z samodzielnym funkcjonowaniem. Nabór do nowej edycji rozpoczyna się 1 lipca.

Opaski wyposażone są m.in. w przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami lub funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe.

Program teleopieki miasto wprowadziło pilotażowo w 2016 roku i wtedy skorzystało z niego 30 osób. Program się sprawdził, zatem liczba ta została zwiększona do 60. I tak jest do dziś. Warto pamiętać, że teleopieka finansowana jest z budżetu miasta - użytkownik nie ponosi żadnych kosztów, a dzięki pozyskanym środkom program ten będzie mógł zostać rozszerzony - mówi Sebastian Górski, wiceprezydent miasta.

Nabór startuje 1 lipca, a osoby zainteresowane mogą się zgłaszać do Dziennego Domu „Senior+” przy ul. Limanowskiego 17.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE