szpital ostrów

i

Autor: BŹ

Prawie 2, 5 miliona złotych dla szpitala w Ostrowie. Po raz drugi

2021-07-22 14:00

Pieniądze szpital w Ostrowie otrzymał z ogólnej rezerwy budżetu państwa. Pozwolą one na remont drugiej części oddziału internistycznego. Środki te ostrowski ZZOZ otrzymał już w ubiegłym roku, ale dotację musiał zwrócić, bo covid przeszkodził w inwestycji. Teraz pieniądze ponownie trafią do szpitala.

2 miliony 400 tysięcy złotych zostaną przeznaczone na sfinansowanie przebudowy drugiej części ostrowskiej interny. 

W ramach inwestycji, każdy z dwóch odcinków pielęgnacyjnych oddziału dysponować będzie 30 łóżkami.

Pieniądze te były przyznane już w zeszłym roku, ale w związku atakiem podczas drugiej fali COVID-19, jesienią ubiegłego roku, zostały zwrócone.

Szpital skupił się wtedy na walce z pandemią. Teraz może wrócić do planów remontowych związanych z oddziałem internistycznym.

To kolejne rządowe wsparcie wielkopolskich szpitali. Dziękuję Panu premierowi za pomoc w realizacji kluczowych inwestycji w naszym regionie.

Ochrona zdrowia oraz życia mieszkańców są priorytetem. Dodatkowe środki finansowe powodują, że to odpowiedzialne zadanie jest możliwe do wykonania.

Mam nadzieję, że tak ogromne wsparcie szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, przyczyni się do poprawy warunków leczenia oraz większego komfortu korzystających z pomocy lecznicy pacjentów.

Informuje na swoim profilu facebookowym Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński.

Jest to kolejne w tym roku wsparcie dla ostrowskiego szpitala z Budżetu Państwa. Wcześniej placówka otrzymała 14 milionów złotych na budowę nowego bloku operacyjnego.

To największa planowana w tym roku inwestycja w ostrowskim szpitalu.

Raport z Anteny 22.07 godz.10