powiat w  gotowości

i

Autor: powiat ostrowski

Powiat ostrowski w gotowości

2022-03-02 7:13

Miejsca noclegowe dla uchodźców w powiecie ostrowskim. Samorząd jest gotowy na przyjęcie rodzin z Ukrainy, a do pomocy włączyły się również podległe placówki – urząd pracy, szkoły.

Nasza pomoc musi być długofalowa, bo ta sytuacja nie rozwiąże się z dnia na dzień. Dobrą informacją jest to, że powiat posiada kilkadziesiąt miejsc noclegowych, w tym kilka samodzielnych mieszkań. Jesteśmy gotowi przyjść z taką pomocą - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. Jestem niezmiernie zbudowany postawą mieszkańców, tym jak solidarnie podążają z pomocą. Włączają się do niej również placówki powiatu, nauczyciele, szkoły i sami uczniowie. 

Specjalny pakiet pomocy przygotował Urząd Pracy dla tych, którzy będą szukać zatrudnienia. Wszystkie numery kontaktowe znajdziecie na stronie internetowej.

powiat w gotowości

i

Autor: powiat ostrowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE