dotacja szpital kalisz

i

Autor: fot. UMWW Dyrektorzy wielkopolskich szpitali z czekami dotacji podczas spotkania z Markiem Woźniakiem, marszałkiem wielkopolski

Ponad 2 miliony zł dla szpitala w Kaliszu. Pójdą na e-zdrowie

2021-08-26 15:05

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu z dużą dotacją z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Ponad 2 miliony zł będą wykorzystane na „zwiększenie dostępu pacjentów do usług e-zdrowie”, do końca 2022 roku.

Jak informuje kaliski szpital, dotacja będzie przeznaczona na zakupy ułatwiające dostęp pacjentów do wyników badań w internecie. To m.in. zakup licencji i wdrożenie platformy internetowej pacjenta, umożliwiającej udostępnianie wyników badań on-line; zakup licencji, wdrożenie oraz integracja z posiadanymi przez szpital programami systemu, który umożliwi zbieranie, archiwizowanie oraz udostępnianie badań diagnostycznych, m.in. RTG, TK, MR, EKG, Holter, Kardiomonitor.

Dodatkowo szpital kupi 195 komputerów oraz 50 urządzeń umożliwiających zdalne badanie u pacjentów (kardiologia), 3 serwerów oraz macierzy dyskowej.

– Otrzymane dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, pozwoli naszemu szpitalowi utrzymać wysoki poziom leczenia pacjentów, oraz dotrzymać kroku najbardziej zinformatyzowanym placówkom naszego województwa. Realizacja założeń projektu będzie zakończona w pierwszej połowie 2022 roku

– mówi Radosław Kołaciński, dyrektor szpitala w Kaliszu.

Całkowity koszt tego projektu to 2 232 270 złotych. 85% tej kwoty, to pieniądze z Unii Europejskiej, 15% - środki własne.

W sumie Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przekazał ok. 11 milionów zł pięciu szpitalom w regionie, na rozwój usług e-zdrowia. Obok kaliskiego szpitala, to trzy placówki z Poznania i jedna z Konina. 

Źródło: Ponad 2 miliony zł dla szpitala w Kaliszu. Pójdą na e-zdrowie