przejście dla pieszych

i

Autor: pixabay

Pomachajmy do siebie! Policja ruszyła z kolejną akcją profilaktyczną

2022-09-05 9:27

Pomachaj kierowcy - zachęca pieszych policja, która rusza z kolejną akcją profilaktyczną w Ostrowie i w Kaliszu. I w całej Wielkopolsce. Chodzi o to, by było bezpieczniej na przejściach dla pieszych.

Takie machanie do siebie nie kosztuje nic a pozwala na nawiązanie kontaktu pieszego z kierowcą - co oznacza jedno - oboje widzą siebie nawzajem i na siebie uważają - mówi Ewa Golińska - Jurasz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Istotnym jest, by zarówno kierowca pojazdu oraz pieszy w rejonie przejść dla pieszych nawiązali ze sobą kontakt wzrokowy. Gest w postaci pomachania ręką do kierowcy, a także nawiązanie z nim kontaktu wzrokowego, może wpłynąć na bezpieczne przejście przez jezdnię.

Apelujemy do kierowców o przyłączenie się do akcji. Nawiązanie kontaktu wzrokowego i pomachanie do pieszego, który znajduje się w rejonie przejścia dla pieszych. Gest ten może spowodować, że niechroniony uczestnik ruchu drogowego upewni się wówczas, że jest widoczny dla kierowcy i w bezpieczny sposób przekroczy jezdnię.

Akcja ruszyła dziś i potrwa cały wrzesień.

W każdy poniedziałek tego miesiąca od 7.30 do 8.30 policjanci będą - przy najbardziej "newralgicznych" przejściach - zachęcać pieszych, przede wszystkim dzieci, do pomachania kierowcy, nawiązania z nim kontaktu wzrokowego.

A potem wspólnie będą przechodzić przez jezdnię.

Akcja ma też spowodować, że staniemy się dla siebie po prostu milsi i bardziej życzliwi.

Trwać ma cały wrzesień.

Potem powinno nam to "wejść w krew".

Quiz. Jakim zwierzęciem byłeś w poprzednim wcieleniu?

Pytanie 1 z 10
Jakie zwierzę lubisz najbardziej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE