SP4

i

Autor: mat. prasowe

Połączą szkoły w Ostrowie! Szykują się ZMIANY dla uczniów

2021-02-15 11:44

Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowie przeniesie się w miejsce likwidowanej Szkoły Uczniów Kreatywnych przy ul. Waryńskiego. To oznacza spore zmiany dla uczniów obu placówek. Szkoła w nowej odsłonie ma funkcjonować już w przyszłym roku szkolnym – od 1. września 2021.

O zakończeniu działalności przez Szkołę Uczniów Kreatywnych mówiło się już od pewnego czasu. Jednak połączenie z ostrowską „czwórką” to pewna niespodzianka. Działająca do tej pory przy ul. Królowej Jadwigi placówka przede wszystkim zyska nowe miejsce i większą przestrzeń. Ponadto uczniowie będą mogli skorzystać z bogatszej oferty programowej.

Nowa „czwórka” ma funkcjonować pod patronatem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Dzięki temu uczniowie będą mieli dostęp do wybranych zajęć akademickich.

Połączenie obu szkół sprawia, że do nowej placówki uczęszczać będzie około 500 uczniów. Jak podkreśla Renata Spodzieja, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie, integracja uczniów ma odbyć się naturalnie:

Dołożymy wszelkich starań, żeby naturalnie zintegrować jedną i drugą szkołę. Będzie to pewnie proces powolny, jednak to, że nie będziemy łączyć klas i każdy uczeń pozostanie w swojej, to też będzie najbardziej naturalna asymilacja

Szkoła Podstawowa nr 4 przy ul. Waryńskiego ma działać od 1. września 2021.

Kurs języka polskiego w siedleckim UPH