szaliki

i

Autor: pixabay

Podziel się czapką!

2021-10-07 9:01

W Ostrowie Wielkopolskim znów można podzielić się ciepłem. A dokładnie czapkami i szalikami. Po raz drugi ruszyła akcja, której celem jest pomoc bezdomnym i ubogim.

Od najbliższego poniedziałku, 11 października - przez miesiąc - będzie można przynieść zimowe okrycia do świetlicy BOŻE PODWÓRKO, przy ostrowskiej Konkatedrze.

Jak jednak zaznaczają organizatorzy - czapki, rękawiczki i szaliki muszą być czyste, niezniszczone, choć oczywiście mogą być noszone wcześniej.

Bardzo prosimy, aby nie traktować tej akcji jako okazji do uporządkowania szaf,  niech to będą rzeczy w dobrym stanie - nie muszą być nowe - niech są po prostu bez widocznych śladów użytkowania. Mile widziana jest także odzież wykonana własnoręcznie.

Mówi jeden z inicjatorów zbiórki, Szymon Matyśkiewicz.

A jeszcze przed zimą dary trafią m.in. do podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn imienia św. Brata Alberta w Ostrowie.

Dostaną je też strażnicy miejscy, ale nie dla siebie, ale dla bezdomnych. Bo zimą municypialni sprawdzają miejsca, w których koczują osoby bezdomne i mogą im czapki i szalki przekazać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE