dziecko

i

Autor: pixabay

pedofilia

Pleszew. Miał skrzywdzić 7-miesięczne dziecko. Jest akt oskarżenia ws. 26-latka

2024-02-09 11:15

Zdaniem prokuratury wykorzystał seksualnie 7-miesięczną córkę znajomej - grozi mu OD 3 do 15 lat więzienia. Jest akt oskarżenia w głośnej sprawie z Pleszewa, z marca ubiegłego roku. To właśnie wtedy 26-latek miał skrzywdzić dziecko.

To nie było łatwe śledztwo. By zakończyć je aktem oskarżenia potrzebne były liczne opinie biegłych, m.in. z zakresu genetyki czy biologii molekularnej.

Ale szczegółów, ze względu na dobro sprawy, prokuratura nie podaje.

Prokurator, na podstawie zebranych dowodów - postawił 26-letniemu mieszkańcowi Kościana zarzut, że 2 marca 2023 roku, na terenie powiatu pleszewskiego, przytrzymując małoletnią pokrzywdzoną, 7-miesięczną dziewczynkę, przyciskając do podłoża, przemocą doprowadził do poddania się innej czynności seksualnej.

Podczas śledztwa ustalono, że 26-latek był znajomym matki dziecka. I zajmował się nim od czasu do czasu. Tak też było 2 marca - w godzinach wieczornych, od 18.00 do 22.30. Po powrocie do domu matka zauważyła ślady na ciele dziecka i to ona powiadomiła o sprawie.

Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Oskarżony od blisko roku jest aresztowany. Nie przyznał się do winy.

Zdaniem biegłych psychiatrów jest poczytalny i wiedział co robi. I może uczestniczyć w procesie. Ale terminu jeszcze nie ma.