chemia

i

Autor: pixabay

zagrożenie

Pleszew. Co się stało na lekcji chemii?

2023-10-18 6:31

Co stało się na lekcji chemii w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie koło Pleszewa? Odpowiedzi na to pytanie szuka policja. We wtorek uczniowie podtruli się oparami substancji chemicznej. Szkołę ewakuowano, a trójka uczniów trafiła do szpitala na obserwację.

Do zdarzenia doszło we wtorek koło południa. Podczas lekcji chemii przeprowadzano doświadczenia. I wtedy doszło do podtrucia.

- Do zdarzenia wysłano łącznie cztery zastępy straży pożarnej oraz specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Ostrowa Wielkopolskiego. Po przybyciu strażaków na miejsce okazało się, że dziewięcioro uczniów źle się poczuło. Została im udzielona pierwsza pomoc. Na miejsce przybył też zespół ratownictwa medycznego, który przejął opiekę nad tymi poszkodowanymi – przekazał Artur Burchacki, rzecznik straży pożarnej w Pleszewie.

Ewakuowano blisko 200 osób. Teraz policja wyjaśnia co dokładnie się stało.

- Została zabezpieczona jedna fiolka z zawartością substancji chemicznej. Wstępne analizy wykazały, że w fiolkach znajdował się m.in alkohol i kwas siarkowy - mówi rzeczniczka policji w Pleszewie Monika KOŁASKA.

W sali podczas „pechowej” lekcji było dziewięć osób. Troje uczniów zabrano do szpitala na obserwację.

Sprawdź, czy jesteś uczciwym człowiekiem!

Pytanie 1 z 10
Zaspałeś do pracy. Spóźniłeś się na bardzo ważną konferencję, o której wiedziałeś już od miesiąca. Co powiesz przełożonym i współpracownikom, gdy wejdziesz do biura w trakcie spotkania?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE