policja ostrów

i

Autor: fb Komenda Policji Ostrów

Pijani lub bez prawka - plaga na drogach

2022-05-21 10:53

Przekroczenie prędkości, jazda pod wpływem albo bez uprawnień. To najczęstsze przewinienia kierowców zatrzymanych przez ostrowską policją. I mimo wysokich mandatów i punktów karnych, problem się nasila.

Dużo zatrzymujemy nietrzeźwych kierujących. Ogromna liczba osób, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. A jest ich jeszcze więcej, nie wszyscy przecież zostali jeszcze złapani - mówi Michał Michalski z ostrowskiej „drogówki”. 

policja ostrow

i

Autor: fb Komenda Policji Ostrów

Tylko od początku roku policja w Ostrowie zatrzymała 67 pijanych kierowców. Dodatkowa kategoria, to kierowcy bez uprawnień – nie mają prawka w ogóle albo je stracili, ale i tak wsiadają za kierownicę – motocykla czy auta. Takich od stycznia zatrzymano już 70. 

„Bardzo dużo ludzi jeździ bez uprawnień. Sam w ubiegłym roku zatrzymałem 30 takich kierowców. Są zdarzenia drogowe, wypadki, gdzie są sprawcami i jest ich coraz więcej. I bardzo dużo młodych kierowców, którzy jeżdżą bez uprawnień i z nadmierną prędkością – przekraczają o 50 km/h w terenie zabudowanym - dodaje st.sierż. Michalski. 

policja ostrow

i

Autor: fb Komenda Policji Ostrów

Od stycznia jest nowy taryfikator mandatów, gdzie za jazdę pod wpływem można zapłacić najmniej 2500 złotych i stracić prawko nawet na 3 lata. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE