miss

i

Autor: za Piotr Kuroszczyk fb/ wójt Gminy Ostrów

Piękne "gospodynie" z powiatu ostrowskiego!

2021-09-21 12:13

Są nie tylko gospodarne i zaradne ale i PIĘKNE. I właśnie zdobyły swoje pierwsze tytuły. Ewa Szymańska z Wysocka Wielkiego i Karolina Przytuła ze Świeligowa jednymi z najpiękniejszych wśród członkiń Kół Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce. Wybory odbyły się w ramach wielkopolskiego etatu festiwalu KGW "Polska od Kuchni" w Swarzędzu.

W Wielkopolskim finalne konkursu startowało 16 pięknych i nietuzinkowych gospodyń.

Ewa Szymańska zdobyła tytuł MISS Wdzięku Publiczności. Karolina Przytuła z KGW Świeligowianki - wyróżnienie.

Impreza była zorganizowana z rozmachem. Było wiele kół KGW z naszej gminy Ostrów Wielkopolski i z powiatu ostrowskiego. Wyglądało to, jak klasyczne wybory miss. Każda z kandydatek musiała pokazać się najpierw w stroju codziennym, potem w stroju regionalnym i na koniec w wieczorowym. Trzeba było się dobrze zaprezentować, powiedzieć kilka słów o swoim regionie i o sobie.  

KGW w Wysocku, w którym jestem, działa krótko - jak na historię takich grup, bo dopiero od dwóch lat. Ale działa prężnie.

Naszą kulinarną specjalnością jest żurek i świeżonka. Robimy też różnego rodzaju akcje charytatywne z których słyniemy. Organizujemy różnego rodzaju warsztaty, wręczamy kwiaty dla naszych najstarszych członkiń. Nazwaliśmy to „Z kwiatami dla seniora”.

Warto również dodać, że w konkursie kulinarnym w Swarzędzu wyróżnienie otrzymały panie z KGW Lewków, a w konkursie artystycznym wyróżniony zostało KGW Świeligów.

Mówi Ewa Szymańska.

Finał konkursu odbędzie się jeszcze we wrześniu w Warszawie.

Warto również dodać, że w konkursie kulinarnym w Swarzędzu wyróżnienie otrzymały panie z KGW Lewków, a w konkursie artystycznym wyróżnione zostało KGW Świeligów.

Kuyavian Slow Wedding, czyli alternatywne targi ślubne w Bydgoszczy