patryk wykrota

i

Autor: fb Patryk Wykrota

Sport

Patryk Wykrota - najpierw Gorzów, potem Chiny

2023-07-13 15:56

Udany meeting w Jelenie Górze dla ostrowskich lekkoatletów. Mimo, że we znaki dała się zmienna pogoda i silny wiatr Patryk Wykrota uzyskał najlepszy w tym sezonie wynik w biegu na 200 metrów – 20,85s i zwyciężył w tej konkurencji. Bardzo dobrze spisali się Michał Tuczyński i Tomasz Jankowski w biegu na 100 metrów, a Natalia Benedykcińska zwyciężyła w skoku w dal.

Patryk Wykrota, choć prezentuje znakomitą formę, to jednak ze swoich wyników na starcie tego sezonu nie jest zadowolony. Miting w Jeleniej Górze jednak przełamał tą passę, bo przyniósł zwycięstwo w biegu na 200 metrów i poprawione rezultaty w biegu na 100 metrów - 10,49s (wiatr -1,5m/s).To był taki treningowy meeting – mówi Patryk Wykrota.- Z trenerem Michałem Walczakiem stwierdziliśmy, że forma jest dobra i warto się sprawdzić. A to ostatnia taka okazja przed Mistrzostwami Polski, które na koniec lipca odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim.

wykrota

i

Autor: fb Patryk Wykrota

Zawody w Gorzowie to dopiero początek wyzwań. Zaraz następnego dnia sportowcy wylatują do Chin, na Akademickie Mistrzostwa Świata, na które Patryk dostał powołanie do kadry – na dystans 100 metrów.

Ten start jest zaplanowany już dzień po przylocie więc będzie bardzo mało czasu na aklimatyzacje- mówi Patryk – Ale myślę, że właśnie w trudniejszych warunkach, mniej komfortowych czasami wszystko wychodzi lepiej więc trzeba spróbować. Będe miał też szansę wystartować w sztafecie zbudowanej właśnie z zawodników powołanych na uniwersjadę i razem powalczymy o medal, ale też o to by indywidualnie pokazać się z jak najlepszej strony. Jeszcze teraz przez tydzień mamy w planach intensywne treningi, potem trzeba trochę odpocząć, złapać trochę luzu, żeby forma zwyżkowała. Przed Mistrzostwami Polski będę potrzebował takiego „wyświeżenia”, jak mówi się w lekkoatletycznej gwarze i budowania szczytowej formy. Te zawody są dla mnie jeszcze o tyle ważne, że będą decydowały o powołaniach do kadry na Mistrzostwa Świata do Budapesztu.

wykrota

i

Autor: fb Patryk Wykrota

Partnerem medialnym Patryka Wykroty jest Radio Eska.