„Papież Franciszek w oczach dzieci”  Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

i

Autor: organizatorzy, mat.prasowe

„Papież Franciszek w oczach dzieci” Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

2021-11-16 12:20

To już VIII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt. „Papież Franciszek w oczach dzieci”. Konkurs już się rozpoczął i potrwa do 31 stycznia 2022 roku.

Celem jest popularyzowanie postaci Papieża Franciszka dzieci oraz motywowanie do pracy twórczej, rozwijanie wyobraźni artystycznej i zainteresowań w zakresie sztuk plastycznych. Konkurs dociera do przedszkolaków i podopiecznych ze świetlic terapeutycznych, ośrodków dla osób niepełnosprawnych, często z małych miejscowości. W konkursie mogą wziąć udział dzieci z Polski i z zagranicy.

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Dzieci mają za zadanie namalować Papieża Franciszka, takim jak go widzą. W minionym roku, mimo pandemii otrzymaliśmy prace z Litwy, Ukrainy, Polski, a nawet z Chin. Jury nie miało łatwego zadania, żeby wybrać najładniejsze prace w poszczególnych kategoriach. 

Mówi Maciej Konieczny, dyrektor Fundacji „Pro Arte Christiana”.

Prace muszą być wykonane w formacie A4. A technika ich wykonania jest dowolna. Prace należy przesyłać na adres: FUNDACJA „PRO ARTE CHRISTIANA” ul. Stawiszyńska 163 DOM , 62-800 KALISZ.

Finał Konkursu odbędzie się 26 marca 2022 roku w Kaliszu w Kościele Ojców Franciszkanów.

Źródło: „Papież Franciszek w oczach dzieci” Międzynarodowy Konkurs Plastyczny