koronawirus

i

Autor: pixabay

Pandemia wraca? W regionie po tygodniach spokoju znowu mamy potwierdzone przypadki COVID -19

2022-07-06 12:55

To jeszcze nie są dane, które mogą przerażać. ALE po tygodniach pandemicznej "ciszy" znów mamy pojedyncze przypadki zakażeń. To te, które są oficjalnie zanotowane. Ale wiele osób nie robi testów, więc faktyczne dane mogą być zupełnie inne. Lekarze już alarmują, że pandemia powraca. Czy na jesień grozi nam więc locdown?

Zgodnie z najnowszymi danymi Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatniej doby w Wielkopolsce potwierdzono 58 przypadków koronawirusa. 50 nowych i 8 powtórnych zakażeń. Najwięcej w Poznaniu i powiecie poznańskim - 15 i 11. W naszym regionie pojedyncze zachorowania pojawiły się w Kaliszu - 1, powiecie ostrowskim - 1 i w powiecie jarocińskim - 1.

Te dane na pewno jeszcze nie szokują. Ale sam fakt potwierdzania zakażenia może już budzić obawy.

Gdy spojrzeć na statystki tygodniowe to - zgodnie z raportem resortu - w skali kraju mamy 4 163 (w tym 556 ponownych zakażeń) potwierdzone przypadki zakażenia. W Wielkopolsce to 251 przypadków. W tygodniu od 30 czerwca do 6 lipca - z powodu #COVID19 zmarło 5 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 11 osób.

Od początku pandemii w Polsce - liczba zakażeń koronawirusem to 6 018 565. Zmarło 116 440 osób.

Wyzdrowiało 5 335 698.

Szczegółowe dane znajdziecie TUTAJ

Na ten moment w Polsce nie ma pandemii. Jest stan zagrożenia epidemiologicznego. Praktycznie nie ma obostrzeń. Maseczki obowiązują tylko w szpitalach, przychodniach i aptekach.

Pytanie brzmi : jak długo tak będzie? I co nas czeka jesienią?

Jakim rodzajem czekolady jesteś? Rozwiąż krótki test i sprawdź!

Pytanie 1 z 8
W szkole jesteś....