złodziej

i

Autor: Policja Ostrzeszów

Sprawa kryminalna

Ostrzeszów. Złodzieje uciekali. Policja oddała strzały ostrzegawcze

2023-10-03 7:53

Potrzebne były strzały ostrzegawcze policji, by włamywacze się poddali. Sceny jak z gangsterskiego filmu rozegrały się podczas pościgu za dwójką złodziei, którzy w minionym tygodniu włamali się do dwóch domów na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Skradli z nich pieniądze i biżuterię.

Poddali się dopiero po tym, jak policja oddała strzały ostrzegawcze.

Dwóch włamywaczy do domów na ternie powiatu ostrzeszowskiego zatrzymała miejscowa policja przy pomocy funkcjonariuszy z Wieruszowa , bo tam złodziej uciekali.

Mundurowi namierzyli opla, którym się złodzieje poruszali.

Policjanci z wieruszowskiej komendy, po kontakcie telefonicznym z funkcjonariuszami prowadzącymi działania operacyjne, skierowali się nieoznakowanym radiowozem w rejon drogi relacji Lututów-Wieluń. Podczas patrolu na terenie nieogrodzonej i niezamieszkałej posesji zauważyli zaparkowany pojazd marki Opel o czym niezwłocznie powiadomili zmierzających w ich stronę ostrzeszowskich kryminalnych. Po chwili na posesji pojawiło się dwóch mężczyzn zmierzających w stronę zaparkowanego pojazdu marki Opel. Ostrzeszowscy i wieruszowscy policjanci skierowali się w ich stronę wzywając jednocześnie do zatrzymania się. Jeden z mężczyzn pozostał na miejscu natomiast drugi podjął próbę ucieczki, nie reagując na polecenia wydawane przez biegnącego z nim policjanta. Mężczyzna zatrzymał się dopiero po oddanych przez funkcjonariuszy strzałach ostrzegawczych w powietrze - informuje Magdalena Hańdziuk, rzeczniczka KPP w Ostrzeszowie.

Sprawcami włamań okazali się 39-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego oraz  33-letni mieszkaniec Wrocławia. W samochodzie, którym uciekali policja znalazła skradzione przedmioty.

Obaj mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty i zostali aresztowani na 3 miesiące.

Jeden z nich posiedzi na pewno dłużej – bo do odbycia ma karę, którą sąd za inne przestępstwa wymierzył mu wcześniej.

Sprawdź, czy jesteś uczciwym człowiekiem!

Pytanie 1 z 10
Zaspałeś do pracy. Spóźniłeś się na bardzo ważną konferencję, o której wiedziałeś już od miesiąca. Co powiesz przełożonym i współpracownikom, gdy wejdziesz do biura w trakcie spotkania?
Źródło: Ostrzeszów. Złodzieje uciekali. Policja oddała strzały ostrzegawcze