Remont medyka

i

Autor: fb medyk

Ostrowski "Medyk" do remontu

2021-11-18 9:41

Przetarg w styczniu, a od marca szkoła zamienia się w plac budowy. Mowa o ostrowskim "Medyku”, który nowy rok rozpocznie z przytupem – od całkowitego remontu budynku.

To kolejny etap prac – wcześniej prowadzone były w przyległym internacie, a sama szkoła przeszła termomodernizację. Teraz budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i zostanie całkowicie zmieniony w środku.

Jest trochę takich prac zewnętrznych, które możemy rozpocząć wcześniej. Związane są z dostosowaniem budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, budową zewnętrznej windy i od tego byśmy chcieli zacząć. Wszystkie najcięższe prace, które będą wymagały ingerencji wewnątrz szkoły zaplanowane są na czas wakacji - mówi Tomasz Kuczma, dyrektor szkoły.

W perspektywie jest jeszcze rewitalizacja naszych terenów zielonych, ale to już pieśń przyszłości i może zdążymy do naszego  60-lecia.

- Chcielibyśmy wtedy pokazać szkołę, która zarówno w środku jak i na zewnątrz jest placówką na miarę XXI wieku - dodaje dyrektor Kuczma.

Ostrowski medyk do remontu

i

Autor: fb medyk Tomasz Kuczma, dyrektor szkoły.

Na remonty szkoła otrzymała fundusze z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu – to ponad 3,5 mln złotych.

az